maandag 28 juli 2025

ONTWIKKELINGEN DOEFMAT-TERREIN (35)

'De bouwvak is begonnen, Ze zijn nog niet klaar met de bestrating, maar de komende weken worden ook de grondgebonden woningen in gebruik genomen.'

Aldus Fronczek Fotografie en Film waar vandaan ook de foto's zijn verstuurd.

Op de drie bovenste foto's zijn vlakken te zien waar aarde op waar te nemen is. Daar komt groenbeplanting in. Het Doefmat-complex midden in de Isebrandtsheerd zit nog  steeds in een afrondende fase.

Boven, Fronczek: 'Er stond al een lantaarnpaal,  maar bij de nieuwbouw plaatsen ze er een pal naast, omdat dit op de tekening staat.'




 

14 opmerkingen:

Anoniem zei

Huur voor een appartement is redelijk hoog. 976 euro exclief service kosten.

Anoniem zei

De huurtoeslaggrens bedraagt € 900,07. Gedoeld wordt op de kale huur (de huurprijs): het enkel betalen voor de gehuurde woonruimte. Het woongenot. Als de kale huur € 976 bedraagt, bestaat er geen recht op huurtoeslag. Helaas!

Sommige servicekosten zijn subsidiabel, zoals energie algemeen. Maar niet bij bovengenoemde hoge huurprijs!

In het seniorencomplex komt zeer waarschijnlijk een centrale balie voor een huismeester of een contactpersoon met een PC en telefoon. Bij een 24-uursservice mogelijk drie of vier personen! Betaalt Woningstichting Patrimonium het salaris van deze functionarissen? Hopelijk wel. Anders worden deze personen betaald via de servicekosten. Tenzij een zorgverzekeraar dergelijke huismeesters (mede) betaalt. Een andere mogelijkheid is het werken met vrijwilligers en e-zorg.

Zie verder:

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/huurtoeslag/content/maximale-huur#:~:text=Uw%20huur%20mag%20in%202025,zijn%20dan%20%E2%82%AC%20477%2C20.

Kees Huizenga

Anoniem zei

De huurprijs bedraagt 876 euro per maand. Dus gewoon recht op huurtoeslag. En het is ook geen senioren complex. Deze informatie is gewoon online te vinden.

Chris zei

Een Huismeester 24 uur per dag in een complex met 22 appartementjes? Dat gaat echt niet gebeurenm dat is veel te duur en buiten elke proportie. Vergeet niet dat er met deze relatief lage huurprijzen sprake is van een behoorlijke onrendabele top. Patrimonium moet er dus geld op toeleggen.

Anoniem zei

De appartementen zijn 876 exclusief service kosten en vallen onder de huursubsidiewet.
De appartementen werden officieel toegewezen aan mensen die een grotere woning achterlieten (is misschien niet helemaal gelukt) 70% is verhuurd door Patrimonium de rest door andere woningbouwverenigingen. Gezien de lift en drempelloos ideaal voor senioren. De gezinswoningen zijn toegewezen aan tenminste 3 persoonshuishoudens (minimaal 1 kind)
Bron: Patrimonium

Anoniem zei

Hierbij de pdf-flyer van Patrimonium van, naar ik aanneem, begin 2025:

https://patrimonium-groningen.nl/wp-content/uploads/2025/02/018_Patrimonium_Flyer-A4-Doefmat_DEF.pdf

Er worden hoge eisen gesteld aan het inkomen van de nieuwe huurders. Volgens mij boven 120% van het minimumloon, waardoor er geen recht op huurtoeslag is.

Citaten:

"Om in aanmerking te komen voor deze woningen, moet je aan de volgende voorwaarden voldoen:

Eengezinswoningen

• een geldige inschrijving bij WoningNet

• minimaal 3 personen per huishouding

• een (totaal) verzamelinkomen tussen € 38.500,00 en € 54.847,00 (peildatum 2025), aan te tonen met een inkomensverklaring

• geen huurschuld, geen deurwaardersdossier en geen overlast op het huidige woonadres


Appartementen

• een geldige inschrijving bij WoningNet

• je laat een eengezinswoning of grote grondgebonden woning achter

• een (totaal) verzamelinkomen tussen € 28.375,00 en € 49.669,00 (peildatum 2025) voor één persoon

• een (totaal) verzamelinkomen tussen € 38.500,00 en € 54.847,00 (peildatum 2025) voor twee of meer personen

• geen huurschuld, geen deurwaardersdossier en geen overlast op het huidige woonadres"

Einde citaat.


Wat betreft de huurprijs:

"Huurprijs

De huurprijs bedraagt netto € 876,07. Dit bedrag is exclusief servicekosten en bijkomende kosten, zoals elektra en water. Het is mogelijk om huurtoeslag aan te vragen als het inkomen daar toereikend voor is."

Einde citaat.


De 9 eengezinswoningen hebben drie slaapkamers. De 22 appartementen hebben twee slaapkamers. Toch is de huurprijs van beide soorten woningen gelijk. De 9 eengezinswoningen zijn voorzien van drie zonnepanelen per wooneenheid. De 22 appartementen zijn voorzien van een water-waterpomp. Voor de warmtevoorziening. Volgens mij betreft het één centrale water-waterpomp, maar ik weet dit nog niet zeker.

Kees Huizenga

Anoniem zei

Kees, de genoemde inkomenseisen zijn niet bijzonder hoog. Ze zijn ook zo gekozen dat de huurders de huur redelijkerwijs kunnen betalen en zo nodig ook recht hebben op huurtoeslag.

Genoemde maximum inkomens zijn verder landelijk vastgesteld, als je inkomen hoger is, kom je niet in aanmerking voor een sociale huurwoning.

Verder zijn de huurprijzen van de appartementen en de eengezinswoningen inderdaad gelijk. Hiervoor zal gekozen zijn om voor alle woningen binnen de huurtoeslag grenzen te blijven.

Kortom Patrimonium is vanuit haar doelstellingen goed bezig hier.

Anoniem zei

Door middel van onderstaande link kunt u zelf uitrekenen of u recht heeft op huurtoeslag:

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/toeslagen/content/hulpmiddel-proefberekening-toeslagen

De kale huur voor alle woningen bedraagt € 876,07 per maand. De huurtoeslaggrens in 2025 bedraagt € 900,07 per maand.

De rekenhuur is de kale huur (de huurprijs) plus de subsidiabele toeslag voor de volgende soorten servicekosten:

1. de energiekosten

2. de schoonmaakkosten

3. de huismeesterkosten

4. de kosten voor een dienstruimte of een recreatieruimte.

Voor al deze vier categorieën bedraagt de maximale vergoeding 12 euro per maand. Als een servicekostenpost bijvoorbeeld € 25 per maand kost, wordt hiervan maximaal € 12 vergoed.

Als voor twee servicekostenposten maximaal € 12 wordt vergoed, dan wordt de rekenhuur precies € 900,07 (= € 876,07 + € 24). Dan heeft u nog recht op huurtoeslag. Indien de rekenhuur boven € 900,07 komt, door een derde subsidiabele servicekostenpost, heeft u geen recht op huurtoeslag. Deze vervalt dan geheel, ondanks het feit dat uw inkomen binnen de inkomensgrenzen van de huurtoeslag valt.

Binnen de Doefmat-locatie komt helaas geen gemeenschappelijke recreatieruimte. Dit is wel geprobeerd, maar er waren financiële problemen. Er is zelfs geprobeerd om het Odensehuis in dit wooncomplex te krijgen!

Voor het Doefmatcomplex blijven de volgende posten over voor een huurtoeslag: energie-algemeen en de schoonmaakkosten. Een huismeester drukt enorm op de servicekosten, tenzij de gemeente en een zorgverzekeraar hieraan fors bijdragen.

Ik ben erg benieuwd naar het servicekostenoverzicht. Ik vermoed dat Patrimonium de huurprijs bewust op € 876,07 heeft gezet om de rekenhuur op of onder € 900,07 te houden.

Kees Huizenga

Anoniem zei

Toch maar goed dat ik het stukje van Kees nog lees over een - 3e subsidiabele servicekostenpost - als je daarmee boven de rekenhuur uitkomt dat je dan geen huurtoeslag krijgt. Dat wist ik nog niet.

Anoniem zei

Kees denk dat geld aan de bomen groeit. Na de winkelcentrumwacht nu de huismeester.

Anoniem zei

Hierbij een prachtig artikel van de NOS van vandaag:

https://nos.nl/artikel/2577280

Getiteld: Zorgcirkel rukt op: 'Niet iedereen heeft familie, wel buren'


Heel goed voor ouderen (50-plussers) om elkaar tot (wederzijdse) steun te zijn. Noem het mantelzorg of noaberschap. Omzien naar elkaar. Gemeenschapszin. Naastenliefde.

Een zorgcirkel of buurtcirkel kan de kosten van de zorg behoorlijk verminderen. Met name de thuiszorg. Bovendien kunnen deelnemers aan een zorgcirkel elkaar tot geestelijke steun zijn. Het welzijn en het woongenot kunnen toenemen.

Iedereen kan een zorgcirkel beginnen. Te beginnen door middel van een app-groep, bestaande uit vijf personen.

Zorgcirkels kunnen als gevolg hebben dat een huismeester voor het Doefmatcomplex niet noodzakelijk is. Een centrale contactpersoon lijkt me wel noodzakelijk. Of meerdere. Hopelijk op vrijwillige basis. Met een aardige vergoeding per maand, te betalen door Patrimonium, niet zijnde een servicekostenpost.

Kees Huizenga

Anoniem zei

Er wonen nauwelijks senioren in de appartementen… Zoals ik eerder vermeld: het is geen senioren complex.

Anoniem zei

Voor de goede orde: een zorgcirkel of buurtcirkel is uiteraard niet verplicht. Bovendien kan een ieder gebruikmaken van zijn of haar netwerk, bestaande uit vrienden/vriendinnen, partners, kinderen of andere familieleden en buurtgenoten/gemeentegenoten, etc.

Maar: "Een goede buurman is beter dan een verre vriend!"

Kees Huizenga

Anoniem zei

Hierbij de inkomensgrenzen voor het “passend toewijzen” van sociale huurwoningen over het jaar 2025.

Kijken naar “inkomensgrenzen voor woningtoewijzing” en “passend toewijzen”.

Zie:

https://www.rijksoverheid.nl/actueel/nieuws/2024/11/18/indexering-inkomensgrenzen-voor-woningcorporaties-en-huurtoeslagparameters-per-2025


Zojuist maakte ik berekeningen van de huurtoeslag vanaf een bruto-jaarinkomen voor een alleenstaande van € 28.375 en hoger. Het eigen vermogen mag niet hoger dan € 37.395 zijn.

Zie nogmaals:

https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/toeslagen/content/hulpmiddel-proefberekening-toeslagen


Bij een rekenhuur van € 900,07 per maand ontvangt een alleenstaande met een bruto-jaarinkomen van € 28.375 een huurtoeslag van € 369 per maand.

Bij een rekenhuur van € 900,07 per maand ontvangt een alleenstaande met een bruto-jaarinkomen van € 45.500 een huurtoeslag van slechts € 3 per maand. Bij een bruto-jaarinkomen van € 45.000 per jaar € 11 per maand.

Boven deze inkomensgrens, even boven de € 45.500 per jaar, is het afgelopen met de huurtoeslag voor een alleenstaande. Vorige week was ik fout met de opmerking dat de huurtoeslag vervalt bij een inkomen van 120% boven het minimumloon (bruto). Mijn excuses hiervoor.

Kees Huizenga