Jongens jongens, waar gaat dit allemaal over? Over Kleurwijk Beijum. Over kunst in de wijk. Weg met de kale leegt om u heen! Tegen eind maart zullen op tien plekken in de wijk kunstwerken op gevels te zien zijn. Er zal zelfs een kunstwandelroute worden georganiseerd om alles goed te kunnen bekijken.
Behalve in de genoemde Godekenheerd zullen op de andere plekken alle kunstwerken tevoren reeds worden of zijn gemaakt. Zo ook voor deze muur. Op het ogenblik is een kunstenares die in Beijum heeft gewoond onderweg van haar woonplaats Rotterdam naar Beijum om bij de ophanging van haar kunstwerk aanwezig te kunnen zijn. Ophanging? Ja, tegen het middaguur wordt hier een steiger gebouwd en daarna zal het kunstwerk worden bevestigd. Nader bericht volgt.
Nijestee, NLA- geld, kunstenaars in de wijk; wat een combinatie om de wijk kleurwijker te maken...Maar het loopt allemaal wat anders en wat uit. Op de foto ziet u links Rita de Wit van Pand49 met dé kunstenares van vandaag, Anneke Mikkers, op een bankje in de Doornbosheerd zitten. Wachten, wachten, wachten. Eerst zou het tien uur zijn, toen half twaalf en nu is de verwachting dat het ophangen van het eerste kunstwerk in Beijum over een uur los zal gaan.
U kunt in de loop van de dag op Beijumnieuws een videoverslag van de ceremonie tegemoet zien. Met daarin vanzelfsprekend een vraaggesprek met Mikkers.
Geen opmerkingen:
Een reactie posten