maandag 8 september 2025

EEN GROENE WAL LANGS DE KARDINGERPLAS

Foto werd opgestuurd door lezeres. Er stond bij:

'Sinds een paar dagen is de wal langs het Kardingemeer aan de busbaan-kant helemaal groen. Wij vragen ons af hoe dat komt en wat het is. Weet u hier meer van?'

Tja, deze blogger heeft geen verstand van de natuur. Maar heel nuchter, wat dat groene is? Wel, dat is gras.

Hoe dat daar komt? Nou, het is er hoogstwaarschijk gegroeid. Klinkt flauw, maar wat voor andere reden moet er zijn geweest?
Negen maanden geleden waren er werkzaamheden aan de oever 

 

3 opmerkingen:

Anoniem zei

We gaan al weer richting herfstvraagstukken zoals "vielen er vandaag 3 of 4 bladeren van de boom op de hoek ?"

Bert zei

Dat groen komt uit een hele dikke rol die langs de hele waterkant is neer gelegd en er komen overal planten en struiken uit

Anoniem zei

Geen gras. Er is met een spuitwagen een of ander groen goedje opgespoten. Wat ik daarna van een andere omstander heb gehoord moet dit de erosie een beetje voorkomen en er zouden ook plantezaden in zitten.